Блог им. Hanna →  Країна витрачає гроші не туди

Коли читаю кримінальну хроніку чи матеріали, надані в газету прокуратурою задля висвітлення своєї діяльності, кожен раз натикаюся на думку: країна витрачає гроші не туди.
Бюджети усіх рівнів, якими би бідними вони не були, усе ж наповнюються і розподіляються за витратами, народ утримує цілі державні інституції, котрі мусять зловмисника викрити, спіймати, згодом вивчити його справу у суді, а потім – заправторити сіромаху до буцигарні (на менший, чи більший термін).
Хто здебільшого ці люди, котрі регулярно заповнюють загратовані державою приміщення? А це переважно ті, на кому свого часу держава зекономила.
Переді мною кілька вироків у кримінальних справах, за якими злочинців засудили до різних строків ув’язнення. Це люди 20 — 30 років. Це діти перебудови і незалежності. Вони спочатку недовчилися, потім — не одружилися, не знайшли постійного місця роботи, зате мали де випити — злочини у більшості своїй скоювали люди у стані алкогольного сп’яніння.
В Охтирці, на не повних 50 тисяч населення, мається 20 ресторанів і кафе та 324 магазина. Звісно, це добре, що місцяни мають вільний доступ до закладів торгівлі й харчування, але все це окрім паляниць і бутербродів з котлетами, дає максимальний доступ і до спиртного. Алкоголь у нас став чи не єдиною доступною розвагою для молоді – це або сидіння за столиками з пляшкою, або з тією ж пляшкою, тільки ходіння містом. Навіть загальноміські розважальні заходи перетворюються на санкціоновану пиятику…
Інколи складається враження, що в нас не ведеться боротьба, а, навпаки, пропагується спосіб життя, пов’язаний із вживанням алкоголю, пива та тютюну.
Між тим, віднедавна, прогулятися білоруським містом з відкритоою пляшкою пива коштуватиме вам 100 доларів.
А що у нас? Молоде подружжя (якщо є по 20, то добре) котить перед собою коляску з малечею. Одна рука тримає візочка, а в іншій – пляшка з пивом (в обох!). І такою картиною вже нікого не здивуєш. Альтернативою пляшці міг би стати спорт. Але ж країна взагалі і наше місто зокрема майже не мають спортивних споруд, ба, навіть відкритих майданчиків поблизу житлових масивів. Кажуть — дорого, кажуть — немає коштів. А на тюрми є?
Написав
14.08.2009 в 11:37
2


Вставка зображення
Файл:
Посилання:
Вирівнювання:
Опис:
коментарі(6): 
Цілком згоден. Акцизні збори на тютюн та горілчані вироби ростуть і це якби на користь державі, але це призводить тільки до того, що погана звичка коштує громадянам дорожче. Держава геть не збирається викорінювати чи боротися з цим соціальним лихом. Може і є у нас в країні урядовці, які ототожнюють себе з країною і переймаються цими питаннями та де ж вони?
Написав fedor, 14.08.2009 в 11:37
 0  
Вчора зайшла до суду (маю там добрих знайомих)і вкотре жахнулася. Від кількості справ і безглуздості результатів їхньої роботи люди аж пищать. Кажуть, думали, що край вже був, ан ні — виявляється не буває настільки поганої ситуації, яка б не могла стати ще гіршою…
Написав Hanna, 14.08.2009 в 11:37
 0  
Скидати всю відповідальність за алкоголізм серед молоді на державу не зовсім коректно. В першу чергу винуватцями є батьки, потім — молодь, а вже на останок суспільство (держава). На мою думку, було б доцільно нарешті визнати пиво алкогольним напоєм та зоборонити його розпиття на вулицях, у парках тощо.
Написав daraGan, 14.08.2009 в 11:37
 0  
На мою думку батьки чи молода людина несуть особисту відповідальність за себе і своє оточення, а держава відповідальна за глобальні явища. Це держава прописує умови життя людей у своїх межах і має дбати про розвиток і здоров'я усіх громадян, а не про збагачення окремих. Дякую
Написав Hanna, 14.08.2009 в 11:37
 0  
Але ж за великим рахунком Держава — то є ми разом взяті!
Написав daraGan, 14.08.2009 в 11:37
 0  
Я поважаю вашу думку… Вам, вочевидь, притаманні романтизм та ідеалізація понять, чого про мене не скажеш. Ви схиляєтеся до того, що держава — то є ми разом взяті! Дійсно, є й таке визначення «держави» серед решти. Мені ж здається більш доречним інше. Як от — система офіційних органів, що здійснюють керівництво суспільством. І система ця в наших реаліях працює не для людей і територій, а сама для себе
Написав Hanna, 14.08.2009 в 11:37
 0  

Тільки зареєстровані і авторизовані користувачі можуть залишати коментарі. Авторизуйтеся, будь ласка, або зарегистрируйтесь, якщо не зареєстровані.

Актуальне ↓